+983537272782 info@sinarfood.com یزد، شهرک صنعتی یزد
جدال آب میوه حاوی کنسانتره در مقابل بدون کنسانتره

جدال آب میوه حاوی کنسانتره در مقابل بدون کنسانتره

مقایسه آب میوه حاوی کنسانتره و بدون کنسانتره

همه آبمیوه‌ها یکسان تولید نمی‌شوند، بنابراین برای کمک به درک تفاوت‌ها، این مطلب را بخوانید.  مهم نیست چه نوع آبمیوه‌ای را دوست دارید. مهم این است که درباره خواص و نحوه تولید آن اطلاعات کافی داشته باشید.

بازگشت به اصول اولیه

مهم نیست که به تازگی یک بطری آب میوه «حاوی کنسانتره» یا «بدون کنسانتره» خریده باشید، مهم این است که بفهمید آب میوه شما برای رسیدن از فضای طبیعی تا بطری در یخچال چه مراحلی را پشت سر گذاشته است.

در حالی که همه آب میوه‌ها برای اطمینان از بی خطر بودن نوشیدنی‌شان فرآیند تولید را طی می‌کنند، آب میوه «بدون کنسانتره» با آب‌گیری میوه و سپس پردازش آن بدون حذف یا بازسازی آب ایجاد می‌شود، در حالی که آب میوه های «حاوی کنسانتره» می‌تواند کمی بیشتر باشد. کارخانه ها این بار میوه را آب گرفته و سپس صاف کرده، استخراج و تبخیر می کنند تا تقریباً تمام آب آن گرفته شود. شاید بپرسید چرا این همه دردسر؟ این فرآیند، حمل و نقل و بسته بندی آب میوه را آسان تر و ارزان تر می کند و همچنین باعث ماندگاری طولانی تری می شود.

فرآیند چگونه کار می کند؟

هنگامی که آب میوه های “حاوی کنسانتره” به مرحله تبخیر می رسد، آب میوه تا دمای فوق العاده بالا گرم می شود. این کار به طور بالقوه می تواند ارزش غذایی آب میوه را کاهش دهد، اما همچنین می تواند عمر مفید آن را افزایش دهد. در برخی موارد، عمر نگهداری آن می‌تواند چند سال طول بکشد، زیرا آب‌میوه‌های «کنسانتره» نیز می‌توانند به صورت برودتی منجمد شوند. برای بازگرداندن آب از آب میوه های “حاوی کنسانتره” قبل از بسته بندی و سپس فروخته شدن به مردم عادی در فروشگاه ها، آب دوباره اضافه می شود و آب میوه دوباره پاستوریزه می شود. در برخی (نه همه) موارد، مواد افزودنی نیز به محصول نهایی اضافه می شود.

آگاه بودن از برچسب

فرقی نمی‌کند آب میوه‌های «حاوی کنسانتره» یا «بدون کنسانتره» بخرید، مهم است بدانید که آیا نوشیدنی‌های مورد علاقه‌تان حاوی قند، مواد نگهدارنده یا رنگ اضافه‌شده هستند یا خیر.

Commenting is closed.