+983537272782 info@sinarfood.com یزد، شهرک صنعتی یزد
حقایق مفید در مورد کنسانتره آبمیوه که ذهن شما را متحیر می کند

حقایق مفید در مورد کنسانتره آبمیوه که ذهن شما را متحیر می کند

حقایق مفید در مورد کنسانتره آبمیوه 

امروزه انواع مختلفی از آب میوه در صنعت نوشیدنی وجود دارد که مردم را در انتخاب بهترین نوشیدنی برای نیازهای خود دچار سردرگمی می کند. موضوع امروز در مورد کنسانتره آبمیوه است، یک نوشیدنی قابل توجه با مواد مغذی مفید در هر قطره. ساخته شده توسط میوه های تازه مورد علاقه مختلف در آشپزخانه شما با چند مرحله ساده، شما بلافاصله عاشق نوشیدنی های کنسانتره آب خواهید شد.

کنسانتره آب میوه چیست؟

نوشیدنی کنسانتره آب میوه باقیمانده پس از خارج شدن آب از میوه با استفاده از ماشین آلات استخراج است که منجر به تجمع “غلظت” پالپ از میوه می شود. کنستانتره به عنوان یک نوشیدنی جایگزین سالم شناخته شده است زیرا تمام مواد مغذی مفید در پالپ میوه ها نهفته است.

جنبه مثبت و منفی کنسانتره آبمیوه
جنبه مثبت

مصرف کنسانتره آب میوه فواید زیادی دارد. اگر چه کنستانتره نمی تواند به شما کمک کند تا انرژی خود را افزایش دهید و سلامت جسمی خود را فوراً بهبود بخشید. اما اگر به اندازه کافی صبور باشید که هر روز آبمیوه کنسانتره بنوشید، شاهد چنینن معجزه هایی در بدنتان خواهید بود:

  • با فرآیند غنی سازی، مواد مغذی که در برخی میوه ها وجود ندارد، مانند کلسیم یا منیزیم، به نوشیدنی غلیظ اضافه می شود تا آنها را سالم تر کند.
  • اگر کنسانتره آبمیوه بدون ناخالصی مانند عناصر مصنوعی و شیرین کننده ها فروخته شود، می تواند به عنوان یک مکمل سلامت طبیعی با مواد مغذی بسیار قابل توجه مصرف شود. مثلا:

طبق مطالعات، یک لیوان آب پرتقال 120 میلی لیتری تهیه شده از کنسانتره، 280 درصد از ارزش روزانه (DV) ویتامین C را تامین می کند. این ماده مغذی نقش اساسی در بهبود ایمنی و بهبود زخم دارد.

همچنین، آب هویج از 100٪ کنسانتره سبزیجات منبع غنی از پروویتامین A است که 400٪ از DV/8 اونس (240 میلی لیتر) را تامین می کند. بتاکاروتن موجود در هویج التهاب پوست را کاهش می دهد

  • کنسانتره آب میوه منبعی راحت‌تر، اقتصادی و به همان اندازه سالم از آنتی‌اکسیدان‌ها هستند.
  • کنسانتره های آبمیوه سالم می توانند با ایجاد احساس سیری در مصرف کننده و سپس کاهش میل به خوردن به کاهش وزن کمک کنند.
  • کنسانتره آب میوه مقرون به صرفه تر از آب میوه معمولی است. این جنبه برای اکثر مصرف کنندگان کم درآمد قابل توجه است.
  • نوشیدنی های کنسانتره آبمیوه نسبت به آب میوه یا سایر نوشیدنی های میوه کامل ماندگاری قابل توجهی بیشتری دارند.

 

جنبه منفی

بیایید نگاهی به معایب کنسانتره آب میوه بیاندازیم. در مورد معایب کنسانتره آب میوه این معایب برشمرده می شود:

  • در کنستانتره ممکن است ویتامین های مهم وجود نداشته باشند، زیرا فرآیند کنسانتره ممکن است آنها را رقیق کرده یا از بین ببرد.
  • کنسانتره آب میوه حاوی مقدار بیشتری کالری است که باعث افزایش وزن می شود.
  • بیشتر کنسانتره‌های آبمیوه با رنگ‌ها، طعم‌ها و شیرین‌کننده‌های افزوده به فروش می‌رسند، که آنها را به نوشیدنی ناسالمی برای کودکان و افراد مسن تبدیل می‌کند.
  • آنها مانند میوه تازه اصلی دارای 100٪ مواد مغذی نیستند زیرا فاقد سایر نیازهای ضروری بدن مانند فیبر هستند.

با این حال به طور کلی:

نوشیدنی های کنسانتره آبمیوه جایگزین ارزانی برای آبمیوه هستند که به سرعت فاسد نمی شوند و ویتامین ها و آنتی اکسیدان های زیادی را فراهم می کنند. البته آنها بسیار فرآوری شده و اغلب مملو از قندهای اضافه شده و سایر افزودنی های مصنوعی هستند. اگر نوشیدنی های کنسانتره آبمیوه می خرید، به دنبال نوشیدنی هایی باشید که از آبمیوه 100 درصد طبیعی تهیه شده اند.

Commenting is closed.